Kayıp Telefonu Bulma Uygulamaları: Android

android kayıp telefonu bulma

Kayıp telefonu bulma işlemi için gerekli olan uygulamaları tanıtacağım bu içerikten öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum sevgili dostlarım. Bu İçerikte sizlere kayıp Android telefon bulma işlemi için 3 ayrı uygulama tanıtacağım. Bu içerik sadece Android telefonlar için geçeli olacaktır çünkü IOS sisteminde IPhone bul özelliği hali hazırda varsayılan olarak gelmektedir.


Kayıp Telefonu Bulma

Hepimiz en az bir kere olsun telefonumuzu kaybetmişizdir sanırım, güzel geçen bir gecenin ardından telefonu vakit geçirdiğimiz kafeler de unutabiliriz ya da en basiti toplu taşıma araçlarında bile telefonumuzu unuttuğumuz oluyor. Sorun telefonu kaybetmek değil, nerede kaybettiğimizi bilmek. Telefonu nerede kaybettiğimizi bilsek bile gittiğimizde yerinde bulup bulamayacağımız ise muamma.

İşte böyle durumlarda kayıp telefonu bulma işlemi için geliştirilmiş olan uygulamalar imdadımıza yetişiyor sevgili okur. Bu yazılımlar sayesinde artık “Hat kapanmamış çalıyor, belki bulabiliriz” diye düşünmeye bir son verebiliriz. Bu arada telefonun çalınmasından ziyade artık içerisindeki bilgiler bile bazen telefondan daha önemli hale gelir oldu. Telefonu kaybetmek demek tüm bilgilerinizin yedeklenmediği takdirde kaybolması demek olacaktır.

Android Telefon Bulma

Kayıp telefon bulma başlığında anlattığım üzere tüm bu hengâmeden kurtulmanızı sağlayacak Android telefon bulma uygulamalarını aşağıda size anlatacağım. Her uygulamanın kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmakta olduğundan karar vermeden önce hepsini okumanızı şiddetle öneririm.

Find My Device – Google Cihazımı Bul

Tanıtımımıza ilk olarak Google tarafından geliştirilmiş olan “Google Cihazımı Bul” uygulamasınını tanıtarak başlamak istiyorum. İngilizce adıyla Find My Device uygulamasını telefonunuza Play Store aracılı ile indirip entegre etmeniz çok önemli bir konudur. Aşağıda ki uygulamalardan birini kullanacak olsanız bile bu uygulamanın sisteminizde bulunması her zaman için iyi bir sonuç verecektir.

Find My Device Özellikleri

Bu bölümde Android kayıp telefon bulma uygulamalarından biri olan ve Google tarafından geliştirilen Fin My Device adlı uygulamanın özellikleri ve kullanımı hakkında bilgiler vereceğim.

 • Telefonunuzu GPS aracılığı ile takip edebilirsiniz.
 • Telefonunuzun bilgilerini uzaktan silme özelliğine sahip olabilirsiniz.
 • Telefonunuzun uzaktan çalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Telefonunuzun uzaktan kilitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri kullanmak için bazı koşullar bulunmaktadır doğal olarak sevgili okur. Kayıp telefonu bulma işlemi için öncelikle kaybolmuş olan telefonunuzun internete bağlı olması, GPS sisteminin açık olması ve Find My Device özelliğinin de çalışıyor olması gerekmektedir. Tüm bu koşullar sağlandığında ise içeriğinde tarayıcı çalıştırabilen ve internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan android.com/find adresine giderek telefonunuzu izleyebilirsiniz.

Bu bölümde dikkat etmeniz gereken husus ise telefonunuzu izleyebilmeniz için ilgili tarayıcıda oturum açmış olmanız gerektiğidir. Size ait olmayan bir cihazdan oturum açıp kayıp telefonu bulma işlemini gerçekleştirdikten sonra ilgili cihazdan çıkış yapmayı lütfen unutmayınız. Aksi takdirde bilgileriniz başkasının eline geçeceği gibi telefonunuzda o kişi tarafından takip edilebilir hale gelecektir.

Bu uyarılardan sonra uygulamadan bahsetmek gerekirse, size en iyi özelliğinden bahsetmek isterim. Find My Device uygulaması ile kayıp Android telefonu uzaktan kitleyebilir ve uzaktan erişim sağladığınız telefonun numarasını ekrana yansıtabilirsiniz. Bu sayede katıp telefonu bulan kişi telefonu açtığında kilitli bir ekranda “Bana Ulaş” butonuna görecek, butona bastığında ise direk olarak sizi arayabilecektir.

Find My Device İndir

Kayıp telefonu bulma uygulamalarından ilkini tanıttığıma göre bir sonraki Android telefonu bulma uygulamasının tanıtımına geçebilirim.

Lost Android

Lost Android, halen beta sürümünde olsa da mükemmel bir kayıp telefon bulma özelliği olarak görülmektedir. Bunun sebebi Lost Android adlı uygulamanın kullanıcılara çok büyük özellikleri ücretsiz olarak sunmasını gösterebilirim. Aşağıda size Lost Android özellikleri hakkında bilgiler verip kullanımı hakkında açıklamalar yapacağım.

 • Kayıp telefonunuzda bulunan SD kartı ve dâhili hafızayı uzaktan silebilirsiniz.
 • Kayıp telefonunuzda yanıp sönen bir uyarı ekranı oluşturabilir, çalınma durumunda hırsızı korkutabilir ve telefonu bırakmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kayıp telefonunuzun GPS ve İnternet bağlantısını uzaktan açıp kapayabilirsiniz.
 • Kayıp telefonunuza gönderilen mesajları bilgisayarınız ile uzaktan okuyabilirsiniz.
 • Kayıp telefonunuza gelen aramaları istediğiniz bir numaraya yönlendirebilirsiniz.
 • Kayıp telefonunuzu GPS veya ağ bağlantısı üzerinden bulabilirsiniz.

Beta aşamasındayken bile bu kadar özelliği barındıran bir uygulamanın bu incelemede yer almaması olmazdı, bende paylaşma gereği duydum. Tüm bu özellikleri ile Lost Android kayıp telefonu bulma konusunda alanında en iyilerden biri diyebilirim. Telefonunuz kayıp olduğu durumlarda gelecek olan mesajları E-postanıza veya bilgisayarınıza aktarabilirsiniz hatta bilgisayarınız üzerinden gelen mesajlara cevap bile verebilirsiniz. Lost Android uygulaması, telefonunuz sessiz halde olsa bile alarm etkinleştirme özelliğine sahip olup herhangi bir çalınma durumunda ekranda istediğiniz yazının görünmesini sağlayan bir özelliğe de sahip olarak gelmektedir.

Lost Android İndir

Android kayıp telefonu bulma uygulamalarının ikincisini de tanıttığıma göre sıra geldi son kayıp telefonu bulma uygulaması hakkında bilgi vermeye.

Find My Android Phone!

Find My Android Phone uygulaması kullanım kolaylığı ve süper özellikleri sayesinde bu içerik içerisinde kendine kolayca yer edinebilmeyi başarabilmiştir. Bu uygulama sayesinde kaybolan ya da çalınan Android telefonu kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Aşağıda sizler için uygulama tarafından sunulan özellikleri ve detaylarını vereceğim.

 • Uygulama kendi dâhili haritasını kullanarak telefonun GPS konumunu göstermektedir.
 • Bir telefonu bulurken uygulamadan seyir yardımı almaktadır.
 • İzlenen telefondan mesajları silmektedir.

Find My Android Phone uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de başka bir telefon ile kayıp telefonun senkronize olması sebebiyle gerçek zamanlı olarak telefonu izleme seçeneğinin bulunmasıdır. Uygulama ok kolay bir web sitesine sahip olduğundan senkronize olan telefonların gerçek zamanlı olarak izlenmesini çok kolay bir hale getirmiştir. Find My Android Phone uygulaması tamamen ücretsiz olduğundan ve sunduğu özelliklerin çok iyi olmasından dolayı tercih edilebilir bir uygulama olma niteliği taşımaktadır.

Find My Android Phone İndir

Android telefon bulma uygulaması olarak en beğenilen ve en işlevsel yazılımları sizinle paylaşmaya çalıştım. Şimdi bir özet geçerek içeriği bitirebilirim diye düşünüyorum.


Son Söz

Kayıp telefonu bulma işlemi için gerekli olan en iyi uygulamaları tanıttığım bu yazımda sadece Andorid kayıp telefon bulma uygulamalarına yer verdim. İleride Iphone içinde buna benzer bir rehber hazırlamayı düşünüyorum. Android kayıp telefon bulma rehberinin size faydalı olmasını dileyerek içeriği burada noktalıyorum sevgili dostlarım. Hepinize güzel günler dilerim, hoşça ve takipte kalmayı unutmayın…

 

Written by Ali Sahinkaya