Google, Sadece 12 Dolar Karşılığında Satıldı!

Millette ki şansa bakar mısın arkadaş alan adı ararken hepimizin en azından bir kere yapmış olduğu Google.com aranmasını eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved isimli abimizde yapıyor ve şak! Alan Adı kullanıma uygudur! Kulağa komik geliyor değil mi?

google-12-dolara-satıldı-2

Böyle bir durumda abimizde yasalara uygun olarak domaini 12 dolar ödeyip satın alıyor. Tabi böyle bir durum ne kadar sürebilir derseniz 1 dakika sürüyor. 12 dolar karşılığında 1 dakikalığına Google.com’ un kullanıcı trafiğine erişiyor adam. Bir reklam yayınlaması sonucunda paraya para demezdi sanırım ya da açığı direk şirkete bildirse belki bir ödül alabilirdi.

google-12-dolara-satıldı

Sonuç olarak 1 dakika içinde abimize bir sürü mail geliyor gerek Google ekibinden gerek güvenlik biriminden olsun ve Alan Adını geri alıyorlar. Benim aklımda birkaç soru var adamın 12 dolarını geri verdiler mi? Yoksa 1 dakikalığına da olsa böyle bir domaine sahip olduğun için şükretmen gerekli kardeş mi dediler. Bu arada adamın sosyal hesapları doldu taştı iyi de reklamı oldu bir yerde kendine sağlam bir işte bulur, oh mis!

Milletin şansına bak bizim bahtımıza bak. Vay arkadaş diyorum ve bu konuyu kapatıyorum artık. Günün birinde sizde Google.com alabilirsiniz belki derdim ama hiç sanmıyorum. 🙂

Written by Ali Sahinkaya