apple facetime nedir facetime etkinleştirme

FaceTime nedir sorusunun yanıtını vereceğim bu içerikten öncelikle hepinize merhaba demek istiyorum sevgili okur. Bu içerikte sizlere FaceTime nedir sorusu ile birlikte FaceTime Etkinleştirme işlemi hakkında ve FaceTime Android hakkında da bilgiler vermeye çalışacağım. İsterseniz lafı fazla uzatmadan artık içeriğe giriş yapalım.


FaceTime Nedir

FaceTime Apple cihazlara özgü olarak geliştirilmiş videolu görüşmeler yapmanıza olanak sağlayan özel bir çağrı servisidir. Sadece Apple ürünlerinde kullanılmak amacıyla tasarlandığından başka markaların cihazlarında çalışmayan FaceTime tüm Apple cihazlarında kullanılabilmektedir. FaceTime özelliği sadece mobil cihazlarda değil tüm Apple ürünlerinde dâhili olarak sunulduğu için Mac, IPad, IPhone ve benzeri tüm Apple ürünlerinde çapraz olarak kullanabilirsiniz.

FaceTime özelliği tüm Apple ürünlerinde sahili olarak gelmekte lakin bu uygulamayı kullanmak için Apple ID kullanılarak oturum açılmış olması ve bir mail adresinin ilgili cihaza kayıt edilmiş olması gerekmektedir. FaceTime uygulaması kullanmış olduğu teknoloji sayesinde yapılan görüşmeleri uçtan uca şifrelemek suretiyle tüm görüşmelerin güvenli olmasını sağlamaktadır. Uygulamaya gelen son değişiklikler sonra, uygulama kullanıldığı andan itibaren işletim sistemi arayüzü ortadan kalkar ve bu sayede birebir bir görüşmenin çok daha verimli olması sağlanır.

Apple ürünlerinde çift kameraya sahip olan cihazlar FeceTime uygulamasını kullanarak video konferans sistemini kullanabilirler. Tüm bunların yanında FaceTime uygulamasını dilediğiniz kamera ile kullanabilir, buna ek olarak görüşme sırasında görüntünün karşıya iletilmesini geçici ve kalıcı olarak kapatıp açabilirsiniz. FaceTime uygulamasının en büyük özelliği ise görüşme sırasında İnternet bağlantınızın olmasının gerekmemesidir. İnternet bağlantınız olmadan da FaceTime uygulaması ile görüşmeler yapabilirsiniz ve bu sayede batarya tüketimini yükse oranda azaltabilir ve İnternet paketiniz den tasarruf elde edebilirsiniz.

Kısacası, FaceTime normal bir arama işlemi gibi gerçekleştiği için İnternet bağlantısına gerek duymamaktadır. Benzer uygulamaların İnternet bağlantısı şartı sunmasından ötürü bu uygulamanın bu kadar popüler olmasını anlayabiliriz. Tüm bu özelliklerin yanında FaceTime uygulaması bu uygulama kullanılarak yapılan aramaları normal bir çağrı olarak algılar ve direk olarak uygulamayı çalıştırarak size bildirim ekranını gösterir. Son olarak İnternet üzerinden çok sorulan FaceTime ücretli mi sorusuna bir cevap vermek istiyorum, FaceTime tamamen ücretsiz bir uygulamadır sevgili dostlarım. FaceTime nedir sorusu ile birlikte FaceTime ne işe yarar sorusuna da bir cevap verdiğimden ötürü ekstra bir FaceTime ne işe yarar başlığı açmaya gerek duymuyorum. FaceTime nedir sorusuna bir cevapta verdiğime göre şimdi FaceTime Etkinleştirme işlemi hakkında bahsedelim birazda.

FaceTime Apple

FaceTime Wikipedia


FaceTime Etkinleştirme

Bu içerikte IPhone FaceTime etkinleştirme, IPad Facetime etkinleştirme ve IPod Touch FaceTime etkinleştirme işlemlerini anlatacağım. Bu başlıkları ayrı ayrı yazsam da hepsinde etkinleştirme işlemi aynı şekilde gerçekleştirildiği için direk olarak Apple FaceTime etkinleştirme işlemi de diyebiliriz. Aşağıda FaceTime etkinleştirme işlemini maddeler halinde anlatacağım, verilen yönergeleri uyguladığınız takdirde sorunsuz bir şekilde etkinleştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

  • Apple cihazımızın Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz oradan Mesajlar sekmesine geçiyoruz ve iMessage özelliğinin açık olduğundan emin oluyoruz.
  • iMessage seçeneğinin aktif olduğundan emin olduktan sonra “Gönder ve Al” seçeneğine giderek “iMessage’la Apple kimliğini kullan” seçeneğini giriş yapıyoruz.
  • Burada karşımıza çıkan pencerede “Size Şuradan Ulaşılabilir” seçeneğinde ki telefon numaramızın ve Apple kimliğinizin onaylı olup olmadığını kontrol ediyoruz.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra Ayarlar<FaceTime sekmesine giderek gene telefon Apple kimliğimizin ve telefon numaramızın onaylı olup olmadığını kontrol ederek FaceTime uygulamasını aktifleştiriyoruz.

IPhone FaceTime etkinleştirme, IPad FaceTime etkinleştirme ve IPod Touch FaceTime etkinleştirme işlemini anlattığıma göre sıra geldi MAC FaceTime etkinleştirme işlemini anlatmaya. Aşağıda maddeler halinde verilen yönergeleri uygulayarak MAC FaceTime Etkinleştirme işlemini sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

  • Uygulamalar menüsüne giriş yaparak Mesajlar sekmesine giriş yapıyoruz. Sistem sizden şifre ister ise mobil cihazınızda kullanmış olduğunuz Apple ID ile giriş yapabilirsiniz.
  • Mesajlar uygulamasında bulunan “Tercihler” sekmesini seçerek karşınıza çıkan pencerede “Hesaplar” bölümüne giriş yapıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra iMessage hesabınızı seçiyorsunuz.
  • Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Uygulamalar menüsünden FaceTime sekmesine giriş yapıyoruz ve “Tercihler” sekmesine giriş yaparak “Ayarlar” bölümüne gidiyoruz. Ayarlar menüsünde telefon numaramızı açık hale getirdikten sonra MAC FaceTime etkinleştirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyoruz.

FaceTime Android

FaceTime nedir başlığında da belirttiğim gibi FaceTime uygulaması sadece Apple marka mobil ve bilgisayarlarda çalışmakta olup diğer işletim sistemleri ile uyumlu değildir ne yazık ki. FaceTime Android cihazlara kurulsa bile ki bu denenmiştir, asla işlevlerini yerine getirmemekte kısacası direk olarak çalışmamaktadır. Apple tarafından pazarlama stratejisi olarak kullanılan bu uygulama doğal olarak diğer işletim sistemlerine uyumlu değildir ve olmayacaktır da. Android platformunu kullanıyorsanız ne yazık ki İnternet ile kullanılabilen Whatsapp ve Facebook Messenger gibi alternatifleri değerlendirmeniz gerekiyor. FaceTime nedir sorusundan sonra FaceTime Android konusuna da bir açıklık getirdiğime göre bir özet geçerek bu içeriği sonlandırabilirim.

Son Söz

MAC FaceTime etkinleştirme işlemini de anlattığıma göre Apple FaceTime etkinleştirme işlemini başarılı bir şekilde bitirdik demektir. FaceTime nedir sorusuna son olarak çok aranılan FaceTime Android konusu ile bir son vermek istiyorum.

Written by Ali Sahinkaya