4.5 G Nasıl Aktif Edilir

Türkiye 1 Nisandan itibaren 4.5 G’ ye ( LTE Advanced )geçiş yaptı. Eski sistemimiz 3G’ ye oranla çok daha hızlı bir İnternet deneyimi sunan bu teknolojiyi 4G destekleyen tüm telefonlardan kullanabilirsiniz. Yalnız kullanabilmek için 4.5’ yi aktif etmeniz gerekiyor. Bunun öncesinde 4.5 G ile ilgili sorularınız var ise  4.5 G Nedir adlı konumuza bir göz atmanızı öneririm.

4.5 G Nedir? Ne İşe yarar?

Telefonlarımızdan 4.5 G’yi aktif etmek oldukça basit bir işlem arkadaşlar. Aşağıda size yapmanız gerekenleri sıralıyorum.

  1. Cihazımızın Ayarlar Sekmesine giriş yapıyoruz.
  2. Ayarlar Sekmesinden Mobil Şebeke bölümüne geçiyoruz.
  3. Mobil şebekelerde bizi 3 tane seçenek karşılıyor. GSM, WCDMA ve LTE seçeneklerinden LTE seçeneğini aktif ettiğimizde cihazımız 4.5 G’ye transfer etmiş oluyor.

Akıllı cihazın marka ve modeline göre bu işlem değişmektedir. Temel olay Mobil Şebeke kısmını bulmak ve yukarıda anlatılanları uygulamaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus tüm bunları yaptıktan sonra kotanızın hızlı bitme ihtimalini göz önünde bulundurmak ve servis sağlayıcı firmanızla konu hakkında görüşme yapmadan bu işlemi yapmanızı önermiyorum. Fiyatların veya servis sağlayıcı firmanızın sunduğu paketler doğrultusunda seçim yaptıktan sonra bu teknolojiden yararlanmanızı önermekteyim. Her gün çağ atlayan teknoloji nimetlerinden faydalanmamak olmaz. Umarım bu yazımız faydalı olmuştur, görüşmek üzere arkadaşlar…

Written by Ali Sahinkaya